Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
OKUYAN İNSAN BİLEN İNSANDIR
 
OKUYAN İNSAN BİLEN İNSANDIR
“Umuda Dev Adımlar-2” Projemiz 

    Emniyet Müdürlüğümüz, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde; Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ nünde ortak olduğu “Umuda Dev Adımlar-2” projesi faaliyetleri içerisinde “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarının Kütüphanelerinin Desteklenmesi” amacıyla, 3 okulumuzda öğrencilerin faydalanması için hikâye ve romanlardan oluşan 1050 adet kitap dağıtıldı.
Fatih Ortaokulunda gerçekleştirilen kitap dağıtımına katılan Sayın İl Emniyet Müdürümüz İbrahim ERGÜDER konuşmalarında; 
     "02.02.2015 tarihinde, 7 Bakanlık ve 2 STK ile imzalanan, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) protokolü çerçevesinde hayata geçirilen, “Umuda Dev Adımlar-2” projesi kapsamında; öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, zihinsel dağarcıklarını geliştirmelerine, ufuklarını genişleterek topluma daha faydalı bir birey olarak yetişmelerine katkı sağlamak için bu kitapların dağıtımını yapmaktayız. 
     Ömer Bedrettin Uşaklı, Karaağaç ve Fatih Ortaokullarının kütüphanelerine katkıda bulunarak diğer okullardaki öğrencilerimizin de bu kitaplardan faydalanmasını amaçlıyoruz. 2016 yılı içerisinde bu gibi faaliyetlerimizi daha da artırmak suretiyle il geneline yaymayı düşünüyoruz. Geleceğimizin nesli olan sizler, bu kitapları severek okuyacağınızı düşünüyor ve derslerinizde başarılar diliyorum.” dedi. 

    Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 05.12.2015