Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
ÇOCUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 2016 YILI FAALİYETLERİ
 

T.C.
UŞAK VALİLİĞİ
İl Emniyet Müdürlüğü


ÇOCUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 2016 YILI ÇALIŞMALARI
 
1- YATIRIM ÇALIŞMALARI
 
1- BİRLİKTE GÜVENLİ YARINLARA PROJESİ
 
Başlama – Bitiş Yılı                                       : 02 OCAK 2016– 03 EKİM 2016
Proje Tutarı                                                    : 106.686,00 TL.
Önceki Yıllar Harcaması (2015 yılı dahil)     : Yok.
2016 Yılı Ödeneği                                         : 106.686,00 TL.
2016 Yılı Harcaması                                      : 61.271,26 TL.
Nakdi Gerçekleşmesi                                     : 61.271,26 TL.
Fiziki Gerçekleşmesi                                      : %74
Projenin Bugünkü Durumu                           : Proje, Ülkemizde meydana gelen, FETÖ/PDY terör örgütünün kalkışma hareketi, Güney komşumuz Suriye’de meydana gelen olaylar ve yapılan operasyonlar vb. konulardan dolayı 03.10.2016 tarih ve 42116170-27956 (91269)-1886 sayılı Uşak Müdüriyet Makamı’nın olayı ile sonlandırılarak, proje faaliyetlerinin tamamı yapılamamıştır. Bu nedenle 45.414,74 TL paranın iadesi sağlanmıştır.
Projeye Ait Resimler                                     :
 
 
       
 
 

 
 
 

 
 
PROJENİN, AMACI VE ÖNCELİKLERİ İLE İLGİSİ;
 
Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Uşak Sevgi Evleri Çocuk Yuvası'nda ve Çocuk Evlerinde koruma ve bakım altında bulunan ve eğitimlerine devam eden çocuk ve gençlerin, yapılacak tüm faaliyetlerle suç ve suç ortamından uzak tutulmaları amacını gütmektedir.
 
Hedef bölgenin belirlenen ihtiyaç ve sorunları;
 
            Uşak Sevgi Evleri Çocuk Yuvası'nda ve Çocuk Evlerinde koruma ve bakım altında bulunan çocuk ve gençlerin Emniyet Müdürlüğü ve diğer paydaş kurumlarla birlikte toplum içerisinde sosyal kaynaşmayı tam olarak sağlayamadığı gözlemlenmektedir. Bu kurumlarda kalan çocuk ve gençlerin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılmalarının mümkün olmadığı, bütün bu faktörler hedef kitlenin belirlenen sorunları olarak karşımıza çıkmaktadır.
                        Hedef grubun (ların) tanımı ve tahmini sayıları;
Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Uşak Sevgi Evleri Çocuk Yuvası'nda ve Çocuk Evlerinde koruma ve bakım altında bulunan hedef kitlemiz olan 30 çocuk ve gencimizle aynı kurumda bulunan çocuklarla birlikte toplam 100 kişiye ulaşılması hedeflenmektedir.
Bu hedef grubun (ların) seçilme nedenleri ve bu grupların ihtiyaçlarının ve sorunlarının tanımlanması;
 Kurumda yaşayan çocuk ve gençlerin risk grubu içerisinde olması (suça karışma, suça bulaşma, suça meyilli olma) ve sosyal faaliyetlere katılamama.
Projenin hedef grubun(ların) ihtiyaç ve sorunlarının çözümüne sağlayacağı katkı;
 Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Uşak Sevgi Evleri Çocuk Yuvası'nda ve Çocuk Evlerinde koruma ve bakım altında bulunan ve eğitimlerine devam eden çocuk ve gençlerin, sosyal yaşama dahil edilmeleri, bireysel gelişim özelliklerine katkıda bulunma,  sosyal ve eğitim desteği sağlanarak topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, suç ve suçluya karşı duyarlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmalarını sağlamak ve vatandaşlık bilincinin aşılanarak aitlik duygusunu kazandırmak.
 
PROJENİN HEDEFLERİ
 
1-Projede hedef kitlemiz olan 30 kız-erkek, çocuk ve gencimiz yaş gruplarına göre ayrılarak, emniyet personelinden belirlenecek olan görevlilere rol model, yaşam koçluğu ve davranış-yaklaşım konularında eğitimler vermek. 
2-Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri ve Çocuk Evleri'nde kalan ve eğitimlerine devam eden çocuklara yönelik rol model olabilmek
3- Konusunda uzman kişilerce eğitim-öğretim gören çocuk ve gençlerimize verilecek olan seminer ve toplantılarla psiko-sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak.
4-Yaşamlarını kolaylaştırmak, okul başarılarının yükseltilmesine katkı sağlamak.
 
PROJENİN HEDEFLERİ
 
1- Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuk ve gençlerin yaşam koçları ve rol modeller sayesinde hayata hazırlanması,
2- Kurumda yaşayan çocuk ve gençlerin gelecekleri açısından risk teşkil edebilecek eylem ve davranışlarının önüne geçilmesi,
3- Hedef kitlemiz olan çocuk ve gençlerin yaşam koçları ve rol modeller sayesinde okul başarılarının yükseltilmesi,
4- Çocuk ve gençlerimizin psiko-sosyal gelişimlerine katkıda bulunulması,
5- Hedef kitlemiz olan çocuk ve gençlerimizin vatandaşlık duyguları pekiştirilerek aitlik duygusu sağlanmış olacaktır.