Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
OKULUMDA GÜVENDEYİM PROJESİ KAPSAMINDAKİ FAALİYETLERİMİZ
26.12.2014  
PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR...
 
"OKULUMDA GÜVENDEYİM" PROJESİ KAPSAMINDAKİ FAALİYETLERİMİZ...
 
 
     İl Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Genel Müdürlük Makamının oluru ile teşkil edilen Proje Değerlendirme Kurulu (PDK) tarafından 02/10/2014 tarihinde onaylanan “Okulumda Güvendeyim” projesi kapsamında;
 
     İl merkezinde bulunan ortaokul 7. ve Lise 11. sınıflara (43 okulda) toplam 6500 öğrenciye asayişe müessir olaylar, trafik ve toplum destekli polislik konularında verilmekte olan seminerlerimizin yanı sıra öğrenci ve ailelerine yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalığı arttırmak amaçlı hazırlanan internet kullanımı, trafik ve hırsızlık konuları ile ilgili 10.000’ e yakın broşür dağıtılmıştır.
İlimizin çeşitli semtlerinde bulunan (6 ortaokul) Ömer Bedrettin Uşaklı, Malkoçoğlu, Fatih, Karaağaç, İmam Hatip ve Alper Günbayram Ortaokullarında 7. Sınıfta öğrenim gören 1050 öğrencimize “ÇOGEP kapsamında çeşitli kırtasiye malzemeleri dağıtılmıştır.
     Ömer Bedrettin Uşaklı, Malkoçoğlu, Fatih ve Karaağaç Ortaokullarında 7. Sınıflardan okul idaresince belirlenen 100 öğrenciye “çanta ve kırtasiye malzemesi” dağıtımı yapılmıştır.
Ömer Bedrettin Uşaklı, Malkoçoğlu, Fatih ve Karaağaç Ortaokullarındaki 700 öğrenciye “hikâye kitabı” dağıtımı yapılmış okul idarecileri tarafından okuma alışkanlığı kazanan ve fazla kitap okuduğu değerlendirilen 12 öğrenciye Okul çantası, kitap ve kırtasiye seti hediye edilmiştir.
İlimizin değişik semtlerinde ikamet eden 100 öğrenci, kitap okuma başarısı gösteren 12 öğrenci ve okul idarecileriyle birlikte toplam 126 kişiyle 20/12/2014 Cumartesi günü kahvaltı ve sinema izleme etkinliği yapılmıştır.
Hedeflenen Amaç;
     Yaptığımız projelerimiz sonucunda; Polis-halk ilişkisinin güçlenerek suç ve suçla mücadelede halkın katılımının artması (özellikle 155 Polis İmdat hattının kullanılması),
Karşılıklı sağlanan güven ortamı ile ilimiz okullarındaki güvenli bir eğitim ortamının temelini oluşturacak, alınacak polisiye tedbirlerle desteklenerek geleceğimiz olan gençlerimize güvenli huzurlu bir eğitim ortamı sağlanması,
Çocuklarımızın bilinçlendirilmesiyle, toplumsal değişim ve gelişimin sağlanması,
İlimizin değişik semtlerinden (ekonomik sosyal ve kültürel desteğe ihtiyaç duyulan) seçilmiş okullarımızda okuyan öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığının ve eğitimlerinde başarının artması,
Sosyo ekonomik yönden dezavantajlı durumdaki öğrencilerin topluma entegrasyonunda kolaylık sağlanması,
Çocukların kötü alışkanlıklarından vazgeçmelerinde, suça sürüklenme veya suça karışma olaylarında azalması beklenilmektedir.
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS