Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
HALKIMIZ KURBAN BAYRAMINA DAHA HUZURLU GİREBİLECEK
 
       HALKIMIZIN HUZURLU BİR ŞEKİLDE KURBAN BAYRAMINI GEÇİREBİLMELERİ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK.

       04 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayan Kurban Bayram süresince vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde ziyaretlerini ve alışveriş yapmalarını sağlamak için kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler ile caddelerde, hayvan satış yerlerinde, mezarlıklarda, camilerde, parklarda, bahçelerde, terminal ve istasyonlarda, şehir içerisinde ve şehirlerarası 04 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayan Kurban Bayram süresince vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde ziyaretlerini ve alışveriş yapmalarını sağlamak için kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler ile caddelerde, hayvan satış yerlerinde, mezarlıklarda, camilerde, parklarda, bahçelerde, terminal ve istasyonlarda, şehir içerisinde ve şehirlerarası devlet karayollarında ekipler ve personel görevlendirilerek emniyet tedbirleri artırılmıştır. Halkımızın huzur ve güven ortamında Kurban Bayramını geçirmelerini sağlamak için en üst düzeyde çalışmalarımız devam etmektedir. Bu sebeple İl Merkezinde 10 ayrı güzergâhta yaya devriye görevlendirilecektir. Bunun yanı sıra 15 motorize Asayiş ekibimizle Arife günü ve bayram süresince gerekli önleyici tedbirler aldırılacaktır. Her zaman olduğu gibi halkın huzuru ve güven ortamını bozacak davranışların 155 polis imdat ve diğer telefonlarımız ile e-mail adresimize bildirilmesini bekliyoruz.
Trafik Tescil ve Denetleme ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerimiz ekiplerince Vatandaşlarımızın bayram tatili süresince güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla kontrol ve denetimlerimize ağırlık verilmek suretiyle;

• Şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere yönelik Radarlı hız tespit ekiplerimizce il genelinde sabit ve seyir halinde hız ihlali konusu başta olmak üzere denetimlerimiz artırılarak gerçekleştirilecektir.

• Sivil ve Resmi ekiplerimizce kırmızı ışık ihlalleri, emniyet kemeri takmama, cep telefonu kullanma, kask kullanmama v.b. kural ihlalleri tespit edilerek gerekli cezai işlem uygulanacağı ve vatandaşlarımızın trafik konusunda duyarlılığı arttırılacaktır.

• 2014 yılı itibari ile Uşak merkezinde 9,042 motosiklet, 78,923 tescilli araç bulunmakta olup, ekiplerimizce yapılmış olan denetimlerde; 8 ay içerisinde şehir içi ekiplerimizce Emniyet Kemeri, Alkol ve Radarlı Hız denetimlerinde 21,287 sürücü kontrol edilmiş ve denetimlerimiz devam edecektir.
 
       Bu vesile ile halkımızın mübarek Kurban Bayramını bir kez daha kutlar, kazasız, belasız huzurlu bir biçimde kurban bayramlarını geçirmelerini dileriz.
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS