Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİNDE ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİMİZ
 
2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİNDE ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİMİZ
                İl Emniyet Müdürlüğümüzce “Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” projesi kapsamında tüm birimlerimizle çocuklarımızın eğitimlerini güvenli ve huzurlu bir ortamda sürdürebilmeleri, okulda ve okul çevrelerinde her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde okul çevrelerinde gerekli tedbirlerimiz alınmıştır.
                 İl Merk
ezimizde (89), İlçelerimizde ise (49) okulda olmak üzere toplam (138) Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi ve (34) resmi-sivil ekibimiz görevlendirilmiştir.
                Okullarda risk analizi yapılarak risk durumuna göre okulların bir arada bulunduğu bölgelere yaya devriye görevlendirilmesi yapılmıştır.
 Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce okul önleri ve çevresinde öğrencilerimizin uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklara yönelmemeleri konusunda Narkotimler tarafından gerekli tedbirler alınmıştır.
                Okul ve çevresinde çocuk ve gençlerin ruhsal, bedensel, cinsel gelişimlerini olumsuz yönde etkileyebilecek müstehcen ve diğer olumsuz unsurlardan korunması, yasadışı örgütlerin ve ideolojik faaliyetlerin etkilerinden uzak tutulması, umuma açık yerler, internet ve elektronik oyun salonlarının ders saatlerinde öğrenci bulundurmamaları, ders saatlari dışında yaş sınırlamalarına uymaları konusunda denetimler sıklıkla yapılacaktır.
                Öğrencilerimizin Okullarına geliş-gidiş saatlerinde trafik kazalarına karşı can güvenliklerini korumak maksadıyla okul servislerinin denetimleri artırılacak ve yol güzergâhlarında trafik ekipleri görevlendirilecektir.
                Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın her zamankinden daha güvenli ve huzurlu bir eğitim dönemi geçirmelerini temin etmek, suç ve suçlular ile kötü alışkanlıklara karşı korumak ve okul önlerinde eğitim hakkının engellenmesiyle aile ve toplumumuzu derinden etkileyebilecek müessif olayların önlenmesini sağlamak amacıyla alınan tedbirlerimiz artarak devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 20/09/2017Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 20/09/2017
UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birlikte Güçlüyüz
 
 
 
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS